Mieszkanie skonstruowane z zielonych ścian

Od niedawna w architekturze oraz w dekoracjach i aranżacjach mieszkań można spotkać się z ciekawym trendem, jakim są zielone, pionowe ogrody. Trend ten tak przypadł mieszkańcom wielkich, betonowych miast do gustu, że dzisiaj w coraz większej ilości domów można znaleźć takie zielone arcydzieła nie tylko na elewacji, ale również we wnętrzu. Jak się okazuje, nawet samodzielnie można stworzyć ten kawałek zielonych płuc miasta we własnym mieszkaniu.

Jak coś takiego zdobyć?

Pionowe ogrody można przygotować nawet samodzielnie, korzystając  odpowiedniej pod nią podstawy, która jest do kupienia w specjalistycznych sklepach ogrodniczych oraz za pomocą Internetu. Jeśli znamy się na kwiatach ogólnie, nie tylko na doniczkowych, możemy podjąć się samodzielnej pracy na nimi. Jeśli jednak niekoniecznie często mieliśmy wcześniej do czynienia z takimi rzeczami, lepiej całe przedsięwzięcie zostawić opiece specjalistów.

Gdzie szukać odpowiedniej oprawy?

Zielone ściany, wykonane w całości z roślin oraz ich profesjonalnego zagospodarowania, najlepiej jest szukać za pomocą Internetu, ponieważ to właśnie tam najprościej znaleźć i specjalistów, i obejrzeć ich dotychczasowe dokonania i aranżacje. Jeśli chcemy, możemy uzyskać nawet zielone obrazy czy konkretne kształty, uzyskane za pomocą posadzonego w specjalnych pojemnikach mchu. Cena takiej przyjemności będzie się oczywiście wahała w zależności od wielkości, wybranych roślin oraz samej kompozycji, jaka ma być finalnym efektem.