Obrazy malowane naturą

Coraz częściej w naszych mieszkaniach zimny plastik, tworzywo sztuczne, metal i szkło zastępowane jest cieplejszymi materiałami, jak drewno, naturalny kamień czy prawdziwa, naturalna zieleń. W tym ostatnim przypadku ogrody wertykalne coraz częściej przechodzą z elewacji do wnętrza mieszkań, nie tylko doskonale wyglądając, ale również tworząc znakomite, żywe obrazy i będąc jednocześnie żywym filtrem powietrza dla domowników.

Jak zabrać się za formowanie takiego ogrodu?

Zadania, jakim jest stworzenie oryginalnego ogrodu na ścianie można oczywiście podjąć się samodzielnie – wystarczy odpowiedni pomysł i nieco czasu do ich zrealizowania. Ściana, na której ma się znaleźć na pionowy, zielony ogród, powinna być duża i nasłoneczniona, gdyż rośliny potrzebują do prawidłowego rozwoju jedynie naturalnego światła – przy sztucznym zmarnieją. Panele należy mocno i solidnie przymocować do ściany. Tuleje czy kieszenie, w jakie są one wyposażone, są różnego rodzaju, w zależności od producenta.

Jeśli jednak nie jesteśmy typem ogrodnika

Nie każdy z nas jednak posiada dobrą rękę do kwiatów. W takich wypadkach najlepiej jest zwrócić się do specjalistów, którym wystarczy podać wielkość, jaką ma mieć nasz ogród – resztę wykonają samodzielnie. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać profesjonalny ogród, wyglądający jak żywy, zielony obraz, którym jest w rzeczywistości.  Specjaliści od domowych ogrodów dodatkowo zdradzą nam wszystkie tajemnice, dzięki którym hodowane odtąd przez nas rośliny będą zawsze piękne i zielone.