Zaproś przyrodę do swojego domu

Łączenie architektury z przyrodą jest coraz popularniejszym działaniem światowej sławy dekoratorów wnętrz. Powoli odchodzi się od stosowania typowo urbanistycznych elementów, gadżetów czy zimnych i dalekich od natury elementów. Wnętrza domów wykonywane są dzisiaj w ciepłych barwach, z  wykorzystaniem naturalnych elementów – kamieni czy drewna. Coraz popularniejsze jest stosowanie dzisiaj roślin we wnętrzach – ale w nieco odmiennej wersji niż ta, którą znamy z naszej codzienności.

Ogród wertykalny  – zieleń w miejskiej dżungli

Zieleń tego typu jest przeznaczona dla nowoczesnych, miejskich aranżacji i oczywiście wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zielone ogrody są w stanie przywrócić harmonię, jaka została zakłócona,  między człowiekiem a naturą – pomaga w leczeniu skołatanych nerwów, uspokaja, nastraja optymistycznie, pozwala szerzej i głębiej odetchnąć. Ogrody wertykalne stosowane są dzisiaj zarówno na zewnętrznych ścianach i elewacjach budynków, jak i w środkach, tworząc niesamowite kompozycje.

W jaki sposób można zakomponować taką aranżację we własnym domu?

Wbrew pozorom posiadanie takiego ogrodu jest dostępne dla każdego – w specjalistycznych sklepach ogrodniczych można dostać specjalne panele, w których zasadzane są konkretne rośliny, składające się na naszą kompozycję. Dbanie o nie jest umiarkowanie trudne, ponieważ jeśli kiedykolwiek posiadaliśmy kwiaty doniczkowe, to w kwestii ich pielęgnacji niewiele się zmienia. Trzeba jedynie znać swoje rośliny i wiedzieć, czego im potrzeba.