Zieleń – doskonały dodatek do naszych mieszkań

Nowoczesne mieszkania są dzisiaj przede wszystkim piękne oraz wygodne. Coraz częściej również, nawet w wielkich miastach, nawiązują do przyrody, zieleni, natury oraz wszystkiego, co jest z nią bezpośrednio związane. Zamiast tworzywa sztucznego, metalu plastiku coraz częściej stosowane jest drewno, naturalny kamień oraz rośliny.

Jakie warunki są konieczne dla posiadania zielonej ściany?

Wszystkie rośliny dla prawidłowego rozwoju potrzebują przede wszystkim naturalnego światła słonecznego oraz odpowiedniej pielęgnacji i podlewania. To najczęściej wszystko, co jest z naszej strony koniecznego ich posiadania.

Stwórz kącik dla siebie

Wertykalne ogrody mogą stać się idealnym elementem wnętrza naszego mieszkania czy domu. Jeśli posiadamy basen, jego ściany można w całości pokryć właśnie takimi ścianami – gwarantowany jest dzięki temu niesamowity efekt wizualny. Dzięki takiemu zastosowaniu roślin człowiek również zdecydowanie lepiej i szybciej regeneruje swoje siły.

Żywe obrazy

Równie dobrze wszystkie tego typu pionowe ogrody sprawdzą się centralnie w naszych mieszkaniach – jako element ozdobny, ale nie tylko, ponieważ rośliny, jakie będziemy w en sposób hodować, w zimie spowodują mniejsze zużycie energii, będąc naturalnym ociepleniem dla ścian, a dodatkowo przez cały rok będą naturalnym filtrem, dzięki któremu powietrze zawsze będzie świeże i czyste.  Takie rozwiązanie sprawdzi się więc doskonale w miastach, w których pełno jest smogu oraz zawsze wtedy, kiedy mieszkają z nami dzieci